Konaklama İmkanı

NEREDE KALINIR

Ermenek’te bulunan 4 yıldızlı Selçuklu Otel yöremizin konaklama gereksinimini karşılamaktadır.

Tel: 0338 716 40 80 - Faks: 0338 716 19 90

Selçuklu Oteli

Ermenek´e Ulaşım

Karaman iline bağlı Ermenek İlçemize ulaşım Konya ve Ermenek’ten karşılıklı olarak her gün Konya dan saat 09:00 ve 16:30 ´da ve Ermenek ´ten her gün saat 08:30 ve 16:00 ´da kalkan otobüslerle sağlanmaktadır. Ortalama seyahat süresi 5 saattir.

Ayrıca Karaman ilimize ve civar ilçelere karşılıklı olarak Minibüs, Midibüs ile muhtelif saatlerde ulaşım sağlanmaktadır. Yaz aylarında Ermenek-İzmir ve Ermenek-Ankara’ ya her gün karşılıklı otobüs seferi yapılmaktadır.

Haftanın belirli günlerinde karşılıklı Antalya-Ermenek, her gün karşılıklı Ermenek-Mut, Ermenek-Anamur arasında midibüs ve minibüslerle seferler düzenlenmektedir.

Özel araçlar ile ilçemize ulaşım; Konya-Karaman-Mut-Ermenek güzergâhından 230 km, Konya-Hadim-Taşkent-Sarıveliler veya Başyala-Güneyyurt-Ermenek güzergahından 190 km. Her iki güzergahtan da ortalama seyahat süresi 3-4 saattir.

Sarıveliler ve Başyayla´ya Ulaşım

Sarıveliler´e,Konya - İçeri Çumra - Sarıoğlan- Hadim - Taşkent Yol güzergâhından 170 Km. Asvalt çift şerit yol üzerinden yaklaşık 3 saatte ulaşım sağlanmaktadır.Karaman - Mut - Ermenek Yol güzergâhından 205 Km. Asfalt çift şerit yol üzerinden yaklaşık 4 saatte ulaşım sağlanmaktadır.Alanya - Mahmutlar Yol güzergahı üzerinden 80 Km. Asvalt kısmen çift şerit yol üzerinden yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

Başyayla´ya,Karaman İl merkezine ulaşım iki ana yoldan yapılmaktadır. Birincisi; Ermenek – Mersin’in Mut İlçesi üzerinden 200 km. mesafe; ikincisi ise Konya’nın Taşkent ve Güneysınır ilçeleri üzerinden 180 km. mesafeli kara yollarıdır. İlçemizden doğrudan Karaman il merkezine toplu taşıma seferleri bulunmamaktadır. Genel olarak Belediye otobüsü ile Ermenek’e giden yolcular Ermenek’ten otobüsle Karaman’a gitmektedirler.

Sarıveliler ilçesi üzerinden Alanya (120 km.); Ermenek üzerinden ise Anamur (110 Km )’dir.