Acı Günümüz. Yüreğimiz Sizinle Ermenek

Acı Günümüz. Yüreğimiz Sizinle Ermenek

28 Ekim 2014 saat 12.00 dolaylarında ilçemiz Pamuklu Köyü (Cenne) yöresinde özel bir maden ocağında yeraltı su kaynağının patlaması sonucu 18 kişi mahsur kaldı.

Yaşanan ve hepimizi üzen bu acı olayla ilgili ilk açıklamayı yapan Karaman Valisi Murat KOCA, 18 işçimizin şu anda yer altında mahsur kaldığını ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Olay üzerine yöremize gelen Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı hemşerimiz Lütfi ELVAN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK ile Karaman Milletvekili Mevlüt AKGÜN bölgeyi inceledikten sonra işlerimizin kurtarılması için tüm olanakların seferber edildiğini dile getirdiler.

Olaydan bir gün sonra yerinde incelemelerde bulunmak ve çalışmaları yakından izlemek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU ilçemize gelerek olay yerine gittiler.

ERÇEV olarak madende mahsur kalan işçilerimizin yeraltından çıkarılması çabalarının biran önce sonuçlanmasını bekliyor ve yeraltında kalan işçilerimizin ailelerine sabırlar diliyoruz.

ERÇEV 31 Ekim 2014