Hemşerimiz Lütfi Elvan 62’nci Hükümette De Yeniden Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Oldu

Hemşerimiz Lütfi Elvan 62’nci Hükümette De Yeniden Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 62’nci Hükümet´in Bakanlar Kurulunu açıkladı. Yeni kabinede
hemşerimiz Sayın Lütfi ELVAN 62’nci Hükümet’te de yeniden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu.

Sayın Lütfi ELVAN´ı, yeniden bakanlık görevine atanmasından dolayı tebrik ediyor, görevinde sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.

Sayın Lütfi ELVAN´ın Özgeçmişi:

Lütfi Elvan, 12 Mart 1962´de Karaman Ermenek´te doğdu. Maden Yüksek Mühendisi, Ekonomist ve Planlamacı; İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere´de Leeds Üniversitesinde maden ve yöneylem araştırması alanında, ABD´de Delaware Üniversitesinde ekonomi dalında yüksek lisanslarını yaptı.

Etibank´ta yüksek mühendis olarak göreve başladı. DPT´de planlama uzman yardımcısı, uzmanı, Kalkınmada Öncelikli Yöreler Daire Başkanlığı ve Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ayrıca, OECD Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcılığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı.

23. Dönemde Karaman Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanlığı, Türkiye Macaristan Dostluk Grubu Başkanlığı ve Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Türkiye Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Elvan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ERÇEV 29 Ağustos 2014