Hemşerimiz Oral Nevruz Profesör Oldu

Hemşerimiz Oral Nevruz Profesör Oldu

Merhum Şakir Nevruz’un oğlu Oral Nevruz Profesör oldu. Hemşerimiz Prof.Dr.Tbp.Kd. Alb.Oral Nevruz’u ERÇEV olarak tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Prof.Dr.Tbp.Kd.Alb.Oral Nevruz’un Özgeçmişi:

1966 yılında Karaman ili, Ermenek ilçesi, Kazancı nahiyesinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Balıkesir ve Mersinde, Lise eğitimini Konya’da tamamladıktan sonra, 1982 yılında GATA Tıp Fakültesine girdi. 1988 yılında mezun olarak kıta hizmetini Samsun Sahra Sıhhiye Okulunda tamamladı.

1994 yılında başladığı İç Hastalıkları Uzmanlık öğrenciliğini 1998 yılında bitirerek Sarıkamış Askeri Hastanesine Dahiliye Uzmanı olarak atandı.

2000 yılında Hematoloji Yandal Uzmanlık Öğrenciliğine başladı. 2002 yılı Ekim ayında ihtisasını bitirerek GATA Hematoloji Bilimdalı’nda uzman olarak görev yaptıktan sonra, 2003 yılında aynı klinikte Yardımcı Doçentliğe atandı. Aralık 2007 döneminde Doçent oldu. Yine aynı bölümde çalışmalarına devam ederek Haziran 2014 tarihinde Profesörlüğe yükseltildi.

Halen GATA Hematoloji Bilimdalı’nda Öğretim Üyeliği görevini sürdüren Prof.Dr.Tbp.Kd.Alb.Oral Nevruz evli ve 2 kız çocuğu babası olup ingilizce bilmektedir.

ERÇEV 22 Temmuz 2014