Fotoğraf Yarışması Sonuçları.

Fotoğraf Yarışması Sonuçları.

BASIN DUYURUSU


Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı (ERÇEV) tarafından düzenlenen “ERMENEK” konulu fotograf yarışmasına gönderilen fotograflar, jüri üyeleri Halit Bardakçı, Mustafa Bozcu, Ahmet Esin, Osman Koçak, ve Hasip Pektaş tarafından değerlendirilmiştir. 2 Ağustos 2023 tarihinde yapılan değerlendirmede yarışmaya 76 kişinin 377 fotograf ile katıldığı görülmüştür. İlk değerlendirmede 313 fotograf elenmiştir. İkinci elemeye kalan 64 fotograftan 33 fotograf sergilemeye değer görülmüştür. Son değerlendirmede 11 fotograf üzerinde karşılıklı tartışılarak ve oylanarak Hüseyin Opruklu Birincilik Ödülüne, Nadir Köksoy İkincilik Ödülüne, Hasan Güzel Üçüncülük Ödülüne uygun görülmüştür. Ayşe Çetiner, Veli Dölek ve İlhami Etçi Mansiyon almıştır. Ayrıca jüri üyeleri, Habibe Alp, Mustafa Büyükkafalı, Mustafa Demirel, Enes Koç, Cafer Ünlü’ye Onur Sertifikası verilmesine karar vermiştir. Abdullah Yaşar, Ahmet Berkay Yılmaz, Ahmet Göçmen, Asil Ceylan, Ayşe Opruklu (2), Emine Taşdemir, Hasan Güzel, İlhami Etçi (2), Mustafa Büyükkafalı, Mustafa Demirel, Mustafa Fişneli (2), Mustafa Gümüş (2), Nadir Köksoy (2), Ramazan Bahar, Sabahattin Özkan (2) ve Serpil Gündüz’ün fotoğrafları sergileme kazanmıştır.

Ödül, mansiyon, onur sertifikası ve sergileme alanları yürekten kutlar, başarılar dileriz. Tüm katılımcılara ilgileri nedeniyle teşekkür ederiz. Ayrıca yarışmayı destekleyen Ermenek Belediyesi, Selçuk Ecza Deposu, Kekin Color, Glana Cosmetics, Polat Madencilik ve Arın İnşaat’a çok teşekkür ederiz.

Ermenek’in tarihinin, kültürünün, mutfağının, geleneğinin ve eşsiz doğasının belgelendiği bu yarışmanın geleneksel hale gelmesini, katkı verenlerin destekleriyle her yıl yapılmasını temenni ederiz. ERÇEV olarak bu tür etkinliklerle Ermenek turizmine katkı sağlayacağımıza ve geleceğe görsel bir miras bırakacağımıza inanıyoruz.

Yarışmada ödül, mansiyon, onur sertifikası ve sergileme alan fotograflar ERÇEV web sitesinde, sosyal medyada paylaşılacaktır. Ayrıca daha sonra yarışma kataloğu dijital olarak hazırlanacak ve pdf’i katılımcılara gönderilecektir.

Yarışma sergisi ve ödül töreni, Ermenek 27. Taşeli Kültür, Sanat ve Sıla Festivali kapsamında 18 Ağustos 2023 Cuma 16:00’da Tol Kafe önünde yapılacaktır. Onurlandırmanızı dileriz.

Dt. Osman Koçak
Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı
Yönetim Kurulu Başkanı