Erçev Fikret Ünlü Başarı Ödülü

Erçev Fikret Ünlü Başarı Ödülü

ERÇEV Fikret Ünlü Başarı Ödülü

Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı (ERÇEV) bu yıl, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçesinde okuyan öğrencilerimizin eğitimine destek olmak ve başarılarını ödüllendirmek amacıyla, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre “ERÇEV Fikret Ünlü Başarı Ödülü” verecektir.

Ödül için, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçe sınırlarında bulunan lise seviyesindeki okulları 2023’de bitirmek ve 2023 yılında YKS sınavına girerek lisans seviyesinde bir programa yerleşmiş olmak yeterlidir.

Ödül, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçe sınırlarında bulunan tüm liseler arasından 2023 YKS sonuçlarına göre sayısal, sözel ve eşit ağırlık puan türünde en yüksek puan alan 9 öğrencimize verilecektir.

Ödül miktarı, üç ilçeden gönderilecek sınav sonuç belgelerine göre Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık puan türünde en yüksek puan alan 3 kişiye ayrı ayrı 20.000 TL, ikinci en yüksek puanı alan 3 kişiye ayrı ayrı 10.000 TL ve üçüncü en yüksek puanı alan 3 kişiye ayrı ayrı 5.000 TL olmak üzere toplamda 105.000 TL´dir.

Her zaman özlemle ve hasretle andığımız merhum Mütevelli Üyemiz Fikret Ünlü adına düzenlediğimiz bu etkinliğin öğrencilerimize olumlu motivasyon ve başarılar getirmesini diliyoruz.

Bu ödülün Vakfımız kanalıyla verilmesini sağlayan Ünlü ailesine çok teşekkür ediyoruz.

ERÇEV 28 Mart 2023