2020-2021 Eği̇ti̇m Dönemi̇ Burs Başvuruları 01-30 Eylül 2020 Tari̇hleri̇ Arasında Web Si̇temi̇zden Yapılacak

2020-2021 Eği̇ti̇m Dönemi̇ Burs Başvuruları 01-30 Eylül 2020 Tari̇hleri̇ Arasında Web Si̇temi̇zden Yapılacak

2020-2021 eğitim dönemi burs başvuruları Vakfımızın internet sitesi üzerinden 01-30 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.


Vakfımız sadece, ERMENEK, SARIVELİLER VE BAŞYAYLA ilçeleri nüfusuna kayıtlı lisans öğrencilerinden Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bir devlet üniversitesini veya yüzde yüz burslu olmak koşuluyla yurt içindeki bir Vakıf Üniversitesinin 4 yıllık bir bölümünü kazananlara burs vermektedir.

Vakfımızca sadece, lisans düzeyinde eğitim ve öğretim veren bölümler için burs verilmektedir.

İki yıllık meslek yüksek okullarını kazananlar ile yüksek lisans ve doktora programlarına burs verilmemektedir.

2020-2021 yılında Ahmet-Nezahat Keleşoğlu Vakfından burs almaya hak kazanmış olmamak, (Önceki yıllarda her iki Vakıftan da burs alanlar, ERÇEV’den burs almaya devam edeceklerdir.)

Ayrıca lisans seviyesinde olsa bile Ankara ve Konya merkezindeki bir okulda okuyacaklara ERÇEV tarafından burs verilmemektedir. Bu öğrencilerimizden Ankara´da bir okulu kazananlar Ankara Ermenekliler Derneğine, Konya´da bir okul kazananlar Konya Ermenekliler Derneğine başvuru yapacaklardır.

Posta, kargo, APS veya diğer ulaşım vasıtaları ile gönderilecek başvuru formları ile Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçeleri nüfusuna kayıtlı olmayanların başvuruları kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular sadece www.ercevvakfi.com adlı internet sitemiz üzerinden yapılacaktır. Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimizin, web sitemizin ana sayfasındaki “Burs Başvurusu” bölümünden ulaşacakları başvuru formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimizin başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce sitemizin ana sayfa “Burslar” bölümünde yer alan Başvuru Koşullarını da dikkatlice okumaları gerekmektedir.

Geçen yıl ERÇEV’den burs alan öğrenciler yeniden başvuru yapmayacaklardır. Bu öğrenciler sadece yeni tarihli transkript ve öğrenci belgelerini 01 Ekim-30 Ekim 2020 tarihleri arasında posta veya kargo ile Vakfımızın İstanbul’daki merkezine göndereceklerdir. Bu belgeleri belirtilen tarihte göndermeyenlerin veya transkriptlerinde birden fazla başarısız dersi olanların bursu kesilecektir.

ERÇEV 04 Ağustos 2020