741´inci Türk Dil Bayramı Ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma Etkinliklerine Katıldık

741´inci Türk Dil Bayramı Ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma Etkinliklerine Katıldık

Ermenek ve Balkusan’da yapılan 741´inci Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i anma etkinliklerine bu yıl da ERÇEV olarak katıldık.

Etkinliklere katılmak için 10 Mayıs 2018’de İstanbul’dan hareketle aynı gün akşam Ermenek’e vardık ve ikamet edeceğimiz Selçuklu Otele yerleştik.

Etkinliğin ilk gününde, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılım sağlandık. Aynı gün Kaymakamımız ve Milli Eğitim Müdürümüz ziyaret edildi. Daha sonra Cumhuriyet Ortaokulu ziyaret edilerek Fen Laboratuvarına alınacak malzemeler için yerinde görüşmeler yapıldı ve Laboratuvar için gerekli malzemeler tespit edildi.

Etkinliğin ikinci günü dinlenme ve serbest zamandı. Katılımcılarımız bu günü dost ve akrabalarını ziyaret ederek, kültürel ve tarihi yerleri gezerek geçirdiler.

Etkinliklerin üçüncü günü olan 13 Mayıs’da Dil Bayramı törenlerine katılmak için Balkusan’a gittik. Burada Karamanoğlu Mehmet Bey’in türbesini ziyaret ettik ve resmi törenlere katıldık. Daha sonra etkinliklerin Ermenek´te Lütfi Elvan Kent Meydanı´nda düzenlenen bölümüne katıldık.

Etkinliğimizin son gününde ise Belediye Başkanımız Uğur SÖZKESEN ziyaret edildi ve müteakiben Başyayla ve Taşkent güzergâhından Konya’ya, müteakiben de İstanbul’a hareketle ziyaretimizi sona erdirdik.

Türk Dil Bayramı ve Karamanoğlu Mehmet Bey’i Anma Etkinliklerini düzenleyen Ermenek Kaymakamlığı ve Ermenek Belediyesine, bu etkinliğe katılarak bize destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Etkinlik resimlerine ANA SAYFA-GALERİ-Fotoğraf Galerisi sekmesinden veya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ERÇEV 31 Mayıs 2018