2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Başvuruları

2023-2024 EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN BURS BAŞVURULARI


2023-2024 eğitim dönemi burs başvuruları Vakfımızın internet sitesi üzerinden 01-30 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Vakfımız sadece, ERMENEK, SARIVELİLER VE BAŞYAYLA ilçeleri nüfusuna kayıtlı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bir devlet üniversitesini veya yüzde yüz burslu olmak koşuluyla yurt içindeki bir Vakıf Üniversitesinin 4 yıllık bir bölümünü kazananlara, burs vermektedir.

2023-2024 yılı için Ahmet-Nezahat Keleşoğlu Vakfından burs almaya hak kazananlara Vakfımızca burs verilmemektedir.

Vakfımız, üniversitelerin ara sınıfında okuyanlara burs vermemektedir. (Burs sadece, 2023 yılında sınava giren ve lisans seviyesinde bir okul kazananlara verilmektedir.) Bu nedenle, ara sınıfta okuyanlar burs başvurusunda bulunsa bile değerlendirmede dikkate alınmayacaktır.

Ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verilmemektedir.

Ayrıca Konya ve Ankara´da bir okula kayıt hakkı kazananlara da Vakfımızca burs verilmemektedir. Bu öğrencilerimiz kayıt yaptırdıkları yerde bulunan Konya veya Ankara Ermenekliler Derneğine başvuracaklardır.

Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçeleri nüfusuna kayıtlı olmayanların başvuruları kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvurular sadece internet sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimizin, web sitemizin ana sayfasındaki “Burs Başvurusu” bölümünden ulaşacakları başvuru formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Geçen yıl ERÇEV’den burs alan öğrenciler yeniden burs başvurusu yapmayacaktır. Bu öğrenciler sadece yeni tarihli transkript ve öğrenci belgelerini 01 Ekim-30 Ekim 2023 tarihleri arasında posta veya kargo ile Vakfımızın İstanbul’daki merkezine göndereceklerdir. Bu belgeleri belirtilen tarihte göndermeyenlerin ve transkriptlerinde birden fazla başarısız dersi olanların bursu kesilecektir.

Burs Başvuru Formundaki tüm alanları doldurmayan yada gerçek olmayan bilgiler yazanların başvuru formu değerlendirmeye alınmayacaktır.

ERÇEV 16 Ağustos 2023